Kaj vse bo ponujal SiPark in komu bo namenjen?
Osnovna ideja je, da bi na enem mestu ponudili obilo zabave, kulinarike, kulture in izobraževanja, vse seveda na zabaven način. Slovenski park turizma bo poleg naravnega parka, vseboval še klasični zabaviščni park (kot je Gardaland), adrenalinski park, gozdno učno pot, puščavo, terme, hotel in kamp. Verjetno največja atrakcija pa bodo evropske in svetovne hiše, kjer bo v vsaki klasična restavracija s tipično hrano posamezne države, turistična agencija, trgovinice s spominki in spalne kapacitete. Vsaka hiša je tematska in predstavlja eno državo ali temo. Na delu zemljišča bi ohranili puščavski videz, ki ga ima zdajšnji peskokop, in uredil karting ter izkop okostij dinozavrov. Pri kartingu bi se lahko odrasli preizkusili v vožnji električnih osebnih avtomobilov, buldožerjev, drugih gradbenih strojev in priljubljenih štirikolesnikov po pesku. To naj bi spominjalo na šolo varne vožnje, a s pridihom zabave.
Oglejte si kratek predstavitveni video SiParka (v angleščini).
SiPark bo namenjen otrokom in adrenalinskim navdušencem od dveh let dalje, ljubiteljem kulture, zabave, kulinarike, narave, rekreacije, zdravega življenja… Skratka ljudem, ki so radovedni in se želijo skozi zabavo učiti. V avtomobilskem delu bodo doživljali simulacije trkov, po pesku se bodo učili voziti po snegu, dogajali se bodo čisto pravi potresi, vulkani, izkopavali bodo dinozavre, jih spoznavali, gasili gasilski dom v Butalah, izdelovali kovinske izdelke v kovačnici, pihali steklo…


Tematika parka bodo knjige, maskoti kura Kati in petelin Pepi, spopad z Brdavsom …


Lokacija – iz degradiranega območja postaviti park svetovnega formata
Lokacijo za zabaviščni park so našli na območju peskokopa Ravno pri Raki v občini Krško, ki je v državni lasti. Nahaja se 45 minut iz Ljubljane in od nje je 30 minut do Zagreba. Park bo deloval na 30 hektarih saniranega zemljišča. Najprej nameravajo preurediti 20 hektarov degradiranega zemljišča, še 10 hektarov pa pozneje, ko bodo opustili izkop kremenčevega peska. Zemljišče bi lahko ostalo v občinski lasti, občina bi lahko investitorju oziroma upravljavcu dala koncesijo za upravljanje zemljišča ali bi ga prispevala v okviru javno-zasebnega partnerstva.

Projekt zabaviščnega parka je še v zraku, saj je potrebno spremeniti še namembnost zemljišča. Zaradi veličine projekta, administrativnih ovir in tudi zato, da bi se naložba čimprej povrnila, bodo projekt gradili stopenjsko. Vlagatelje v projekt iščejo tudi v tujini. Njihova ključna konkurenčna prednost je drugačnost. Predviden začetek gradnje je leta 2015, vrednost projekta pa ocenjujejo na sto milijonov evrov.

Komentirajte!
Kako vam je všeč ideja o SiParku? Menite, da bo projekt zaživel in bomo čez nekaj let že lahko uživali v zabaviščnem parku?