Ne glede na želje, v počitniški deželi Nemčiji lahko svojo idealno počitniško destinacijo najde prav vsakdo. To leto še posebno vabljiva pa je s svetlečim srebrom, snežno belim porcelanom ter živahnima prestolnicama Berlin in Leipzig prav vzhodna Nemčija.
Metropola kreativnosti in dizajna


Leipzig – saška zibelka glasbe in umetnosti


Odkrijte zibelko nemškega porcelana v osrčju Saške


Tovarna porcelana v Meissnu je prva manufaktura porcelana v Evropi, ki vse od svoje ustanovitve leta 1710 ljubiteljem belega zlata nudi izjemne umetnine iz znamenitega meissenskega porcelana. V prikupnem saškem mestecu blizu Dresdna lahko v sklopu hiše porcelana Erlebniswelt HAUS MEISSEN® obiščete muzej porcelana pod okriljem fundacije Meissen-Porzellan-Stiftung, se sprehodite po prodajalni, polni čudovitih meissenskih izdelkov in si od blizu v predstavitvenih delavnicah ogledate, kako dejansko poteka izdelovanje priznanega porcelana. Ob koncu ogledov pa si v hišni kavarni in restavraciji lahko privoščite še priljubljeno meissensko tortico z znamenitima sabljicama ali pa kako od saških specialitet, postreženo seveda na meissenskem porcelanu ob dobri kapljici saškega vina.
Obiščite prikupno nemško mestece srebra


Z značilnim rudarskim pozdravom »Glück Auf« pa se prebivalci Freiberga, nemškega mesteca srebra, pozdravljajo še danes – ta namreč simbolizira stoletno tradicijo pridobivanja srebrnega bogastva. Freiberg se nahaja pod vznožjem Erzgebirga (Češkega rudogorja), med saškimi griči pa je bil ustanovljen v 12. stoletju. Češko rudogorje je bilo nekoč središče evropske rudarske industrije, z več kot 800-letno tradicijo in več kot 1000 rovi pa velja Freiberg za najstarejše, največje in najlepše rudarsko središče na Saškem. Vzpon na stolp Petriturm vam bo ponudil prekrasno panoramo, mesto pa vas bo navdušilo tudi z znamenitimi rudarskimi paradami, spomeniki nad površjem in pod njim, čudovito rudarsko umetnostjo ter tradicionalno glasbo. Ob obisku mesteca se vsekakor podajte na pustolovščino s podzemnim vlakcem v rudniku »Reiche Zeche«, v mestni rudarski muzej, ki velja za enega najstarejših muzejev zvezne dežele, ter na ogled ene izmed najlepših razstav mineralov na svetu (Terra Mineralia) na grad Freudenstein. Za nepozabne operne in gledališke večere v mestecu pa bo poskrbelo gledališče Freiberg, najstarejše mestno gledališče na svetu, ki ga zaradi njegove notranjosti ljubkovalno imenujejo tudi »mala Semperjeva opera«.
Panometer Leipzig – največja 360-stopinjska panorama na svetu


Konec januarja letos se je v Leipzigu v prostorih nekdanjega plinohrama odprla 360-stopinjska razstava TITANIC panoramskega umetnika Yadegarja Asisija. 32 metrov visoka panorama se ne osredotoča zgolj na najznamenitejši brodolom vseh časov, ki se je v Atlantiku zgodil leta 1912, temveč želi prikazati potop britanskega potniškega prekooceanska parnika, plod izjemnega inženirskega dela, kot primer človeških meja v primerjavi s silami narave. Hkrati pa Asisi z razbitinami v globini 3.800 metrov želi osvetliti omejenost samega človeka in njegovega delovanja. Ogled Panometra odlično zaokrožujejo spreminjajoči se zvok v ozadju, različne variacije svetlobe, razgled na celotno panoramo s 15-metrskega stolpa, zanimiva multimedijska spremljevalna razstava ter kratek film o samem ustvarjanju 360-stopinjske mojstrovine.
Steigenberger Grandhotel Handelshof


NAGRADNA IGRA JE ZAKLJUČENA!
Srečna izžrebanka je: ALENKA LORBER
Ki prejme darilni bon za dve nočitvi za dve osebi z zajtrkom v superior sobi v čudovitem hotelu Steigenberger Grandhotel Handelshof v središču Leipziga, dve vstopnici za ogled 360-stopinjske panoramske razstave TITANIC v Panometru Leipzig, ki prikazuje najznamenitejši brodolom vseh časov, turistično kartico ugodnostiLeipzig-Card ter turistični vodnik Hidden Leipzig.
Srečni nagrajenki čestitamo in ji želimo obilo užitkov v Leipzigu, ostalim pa želimo več sreče prihodnjič.

