Prihod v Indonezijo
Indonezija naju je že na prvem koraku ogrela do znojenja, dolge rokave za zaščito pred hladno klimo letališč in letal so zamenjali kratki. V najinih nahrbtnikih so prevladovala oblačila za hribe in morje, za estetiko naju ni preveč skrbelo.
Kersva želela Indonezijo spoznati čim bolje, sva omejeni čas začela kar se da hitro usmerjati v dogodivščine. Najem motorja in vožnja po cestah, kjer je hupanje
nacionalni šport, prehitevanje pa se odvija skoraj ves čas vožnje, je bil že prvi večji izziv. Dodajam še vožnjo po levi strani, ki je poskrbela za občutek adrenalinskega. No, da sva s seboj prevažala tudi kar nekaj prtljage, je pa verjetno že jasno.
Začetek avantur
Vzpon na ognjenik Rinjani
Raziskovanje otokov Indonezije
Obisk Balija
Trajektno popotovanje do otoka Bali je zopet minilo ob spremljavi prodajalcev raznoraznih zadev, ki so pred odhodom trajekta odšli z ladje. Bali je s hindujskimi ceremonijami postregel ravno v času, ko sva bila tam. Spoznavala sva običaje in navade ter poskusila razkošje spanja na kavču pri enem od domačinov. Kavč je bila bolj vzmetnica na tleh, mreže proti komarjem pa ni bilo.
Vzpon na Merapo, enega bolj aktivnih ognjenikov
Želela sva na ognjenik, kjer lahko pogledaš direktno v krater. Kot da hribolazenja še ni bilo dovolj, sva se povzpela na Merapi, enega bolj aktivnih indonezijskih ognjenikov. Spet smo se vzpenjali ponoči, da nas ni bilo strah, saj je pot na nekaterih delih speljana precej nevarno. No, pa tudi zato, da smo prispeli ravno na sončni vzhod. Še boljši izgovor za nočni pohod pa je oddaljenost vrha od vznožja. Ponoči deluje bližje kot podnevi. Brbotajoče lave sredi kraterja seveda nisva videla, smo pa bili deležni močnega vonja po žveplu. Iz nekaterih delov vulkana se je kadilo, in če si stopil blizu teh predelov, si se ob njih lahko pogrel.
Občutki o Indoneziji
Indonezija je dežela prijetnih ljudi, ki so delavni in pridelajo ogromno hrane, saj jo uživamo tudi v naših deželah. Trudijo se za čim boljše življenje in z veseljem sprejemajo popotnike. Mnogokrat so nama svetovali pravo pot brez pričakovanja plačila. Razvajala sva se s sadjem, posebej v slast nama je šel mango, popila sva ogromno osvežilne kokosove vode, jedla krasne karije ter različne kombinacije zelenjave z rižem s prav zanimivimi imeni – npr. gado-gado, urap-urap, olah-olah in drugimi.Po študentsko? Da, z malo truda in vztrajnosti sva vedno uspela znižati prvotno postavljeno ceno, uporabljala sva izključno javne prevoze, prebivala sva v preprostih sobah in uživala v dogodivščinah, do katerih naju je pripeljala pot. Nisva se obremenjevala in vedno naju je potovanje samo pripeljala do točk, kjer sva se zbližala s tamkajšnjimi ljudmi in kjer sva vedno znova spoznala, da sva brez načrtovanja spoznala veliko več, kot bi sploh lahko predvidela.
Več informacij o Indoneziji na wiki.potnik.si.
Za vas sta potovala:
Gregor Golob in Meta Kurent
Komentiraj!
Bi se tudi vi odpravili v Indonezijo? Ali bi obiskali Bali ali šli raje raziskovat katerega od ostalih 17.000 otokov?